close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 marca 2017

  Mieszkańcy Równego i środowiska naukowe Równieńszczyzny przybliżyli postać zapomnianej poetki.

              Z całą pewnością można stwierdzić, że konferencja prasowa, która odbyła się 7 marca w „InfoHub” w Równem, wywołała wielkie zainteresowanie wśród dziennikarzy rówieńskich. Konferencja prasowa poświęcona była 100 rocznicy urodzenia poetki – Zuzanny Ginczanki.

   

  W konferencji uczestniczyli konsul RP w Łucku – Krzysztof Sawicki, prezes Centrum Kulturalno-Edukacyjnego im. T. O. Sosnowskiego – Jarosław Kowalczuk, naczelnik wydziału informacji i wykorzystywania dokumentów Państwowego Archiwum Obwodu Rówieńskiego – Ludmiła Leonowa, naukowy pracownik Rówieńskiego Muzeum Krajoznawczego – Walentyna Daniliczewa, historyk – Andrij Kłymczuk.

   

  Zuzanna Ginczanka – to pseudonim literacki pisarki, którą znano jak Zuzannę Gincburg (1917–1944). Większość swojego krótkiego życia spędziła w Równem. Tu powstały jej pierwsze wiersze…

   

  W czasie konferencji prasowej zapowiedziano otwarcie wystawy, poświęconej Zuzannie Ginczance, które odbędzie się 16 marca o godz. 15 w Rówieńskiej Bibliotece Obwodowej. Wystawa powstaje dzięki poparciu KG RP w Łucku.

   

  Jarosław Kowalczuk

  kon_zg_row1
  kon_zg_row2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: