close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 sierpnia 2017

  Kolonie dofinansowane zostały przez Konsulat Generalny RP w Łucku oraz Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Zamościu.

  Kolonie pt. „Wakacyjne wypady wesołej gromady” obejmowały różnego rodzaju formy zajęć integracyjnych, pozwalających na aktywny i twórczy wypoczynek podczas wakacji 30 dzieciom z Tomaszowa Lubelskiego i 20 z Ukrainy.

        Uczestnictwo w wypoczynku umożliwiło dzieciom spędzenie czasu na wspólnej zabawie i wycieczkach. Dzieci i młodzież poznały zakątki Lubelszczyzny, a także inne ciekawe miejsca na terenie Polski. Zwiedziły zabytki Tomaszowa Lubelskiego i poznały jego historię. W ramach przewidzianych zajęć zorganizowane zostały wycieczki do Warszawy, Krasnobrodu, Zwierzyńca, Józefowa i Zamościa.

        Oprócz poznania zabytków, pomników kultury polskiej oraz historii związanej z poszczególnymi regionami, kolonie były wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się, przełamania uprzedzeń i stereotypów. Nawiązały się nowe znajomości, które będą podstawą dalszej współpracy i kultywowania polskiej kultury wśród Polonii na Ukrainie.

        Kolonie zakończyło spotkanie z Burmistrzem Miasta Tomaszów Lubelski, podczas którego wszyscy uczestnicy wypoczynku otrzymali upominki.

        Realizacja programu i uczestnictwo w koloniach dzieci z Ukrainy było możliwe dzięki finansowaniu Konsulatu Generalnego RP w Łucku, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Miasta Tomaszów Lubelski.

  kolonia1
  kolonia2
  kolonia3
  kolonia4
  kolonia5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: