close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 21 lutego 2017

  Twórczość polskich malarzy abstrakcjonistów prezentowana jest w łuckiej galerii sztuki.

  W łuckiej galerii Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Plastyków Ukrainy, przy wsparciu KG RP w Łucku, odbyło się otwarcie wystawy współczesnego malarstwa abstrakcyjnego „Epoka mistrzów. Czas wskaże mistrza”.  Na wystawie prezentowane są prace ponad 30 malarzy skupionych w Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków – mieszkających i tworzących w Polsce, na Ukrainie, Białorusi, w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

  Wystawa została zainaugurowana w Galerii „Parter” Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, a jej kolejne wernisaże mają odbyć się w wielu miastach nie tylko polskich. Jej pomysłodawcą jest Igor Drozd-Duszyński, artysta malarz z Ukrainy, uhonorowany kilka lat temu odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” m.in. za stałe budowanie mostów pomiędzy środowiskami twórczymi Polski, Ukrainy i innych państw.

  Igor Drozd-Duszyński (ur. w 1960 r. na Ukrainie) jest absolwentem Ukraińskiego Uniwersytetu poligraficznego im. I. Fiodorowa we Lwowie. Tworzy w różnych technikach. Działa społecznie jako koordynator międzynarodowych wystaw malarskich w imieniu Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Plastyków Ukrainy Warszawskiego Okręgu ZPAP.

  W wernisażu wzięło udział kilkoro autorów wystawianych prac, przedstawiciele wołyńskich środowisk twórczych, studenci, inteligencja, dziennikarze. Konsulat RP reprezentowali konsulowie K. Sawicki i M. Zapór. 

  wystawa1
  wystawa2
  wystawa3
  wystawa4
  wystawa5
  wystawa6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: