close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2017

  W siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Łucku 4 października odbyło się spotkanie z liderami polskich organizacji z łuckiego okręgu konsularnego. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele języka polskiego skierowani przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą do pracy wśród Polaków w obwodzie wołyńskim, rówieńskim i tarnopolskim.

  Spotkanie zainaugurował Konsul Generalny RP w Łucku Wiesław Mazur, który po przywitaniu gości podziękował przedstawicielom Organizacji Polskich za pracę oraz zaangażowanie na rzecz kultury polskiej na Ukrainie. Konsul Generalny przedstawił zasady współpracy z organizacjami polskimi i zaprosił do wspólnego zaangażowania się w przygotowanie uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

   

  Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące Karty Polaka, oraz kwestie dotyczące zmiany zasad rejestracji na rozmowę z konsulem o przyznanie Karty Polaka. Został przedstawiony temat składania wniosków o wydanie legitymacji ucznia, jak również  omówiono sprawy udzielania jednorazowej pomocy finansowej osobom polskiego pochodzenia. Poinformowano również o zasadach składania wniosków o dofinansowanie projektów polonijnych.

  DSC01251
  DSC01245
  DSC01243

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: