close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 lutego 2017

  Laureatką eliminacji okręgowych do XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbyły się w Konsulacie Generalnym RP w Łucku została Ołena Ryżko.

  Eliminacje okręgowe w Łuckim Okręgu Konsularnym zostały przeprowadzone w sobotę 18 lutego 2017 r. Udział w nich wzięło 24 uczniów, którzy przybyli m. in. z Beresteczka, Czortkowa, Kowla, Łucka, Maniewicz i Tarnopola.

  Sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczestników eliminacji zostało podzielone na część pisemną i część ustną. W części pisemnej znalazły się m. in. takie zadania jak: dyktando, test z gramatyki języka polskiego, czytanie ze zrozumieniem, rozprawka oraz zadania z rozumienia ze słuchu.

  Głównymi tematami rozprawki, które zostały przygotowane uczestnikom eliminacji były: wędrówka, tragizm w życiu człowieka, popularność dzieła literackiego oraz interpretacje wierszy Adama Mickiewicza albo Bolesława Leśmiana.

  Po zakończeniu części pisemnej komisja konkursowa zakwalifikowała 8 najwyżej ocenionych osób do części ustnej, która była rozmową na temat wybranych utworów literackich.

  Z tego grona wyłoniono trzy pierwsze miejsca, zwycięzcami eliminacji okręgowych w Łucku do XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zostali:

  Miejsce I - Olena Ryżko,

  Miejsce II - Oleksandra Kołychan,

  Miejsce III - Ulana Pawluk.

  Laureaci łuckich eliminacji zostali zakwalifikowani do ogólnoukraińskiego finału w Kijowie, który odbędzie się w marcu br.

  Nad przebiegiem eliminacji okręgowych w Łucku do XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego czuwała komisja egzaminacyjna w składzie: Wiesław Pisarski – Przewodniczący komisji, Julia Wasejko, Natalia Ciołyk, Marianna Seroka oraz Mieczysław Łazuk.

  IMG_3470 (Copy)
  IMG_3484 (Copy)
  IMG_3494 (Copy)
  IMG_3496 (Copy)
  IMG_3502 (Copy)
  IMG_3507 (Copy)
  IMG_3511 (Copy)
  IMG_3558 (Copy)
  IMG_3559 (Copy)
  IMG_3565 (Copy)
  IMG_3567 (Copy)
  IMG_3572 (Copy)
  IMG_3573 (Copy)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: