close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 listopada 2018

  Informujemy, że 26 listopada 2018 r., postanowieniem Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, zatwierdzonym przez Radę Najwyższą Ukrainy, wprowadzono na części terytorium Ukrainy stan wojenny.

  Stan wojenny obowiązywać będzie przez 30 dni od godziny 14.00 dnia 26 listopada 2018 r. do godziny 14.00 dnia 26 grudnia 2018 r w obwodach: charkowskim, chersońskim, czernihowskim, donieckim, ługańskim, mikołajowskim, odeskim, sumskim, winnickim oraz zaporoskim.

   

  W związku z wprowadzeniem stanu wojennego na wymienionym obszarze mogą zostać ograniczone prawa i wolności obywatelskie. Może to oznaczać ograniczenie swobody poruszania się, wolności słowa, zakaz zgromadzeń oraz zmiany zasad dotyczących wjazdu i wyjazdu z terytorium Ukrainy.

   

  Zalecamy w związku z tym śledzenie komunikatów na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasady RP w Kijowie, Konsulatów Generalnych RP na terytorium Ukrainy, w których będą podawane aktualne informacje dotyczące wjazdu i pobytu cudzoziemców.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: