close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 grudnia 2018

  W przededniu mikołajek Konsul Generalny RP w Łucku Wiesław Mazur przekazał nowe pomoce dydaktyczne do nauki języka polskiego, które trafiły do TKP im. T. Kościuszki w Łucku.

  W Gimnazjum nr 4 im. M. Lewickiego Pani Nina Poremska  - Prezes TKP im. T. Kościuszki wraz z Piotrem Kowalikiem nauczycielem skierowanym do Łucka przez ORPEG odebrali nowoczesną tablicę multimedialną, dzięki której nauka języka polskiego stanie się dla dzieci łatwiejsza i ciekawsza.

   

  Konsula Generalnego RP w Łucku oraz gości uroczystości przywitał dyrektor Gimnazjum Oleksandr Myszkowec.

   

  Pani Nina Poremska, podziękowała dyrektorowi szkoły za dotychczasową znakomitą współpracę z Towarzystwem oraz wyraziła również wdzięczność Konsulowi Generalnemu RP w Łucku za przekazanie tak nowoczesnego wyposażenia.

   

  Konsul Generalny RP Wiesław Mazur wyraził przekonanie, że tablica dobrze będzie służyła zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz zadowolenie, iż tak duża liczba dzieci uczęszcza na lekcje języka polskiego. Podziękował także nauczycielom za ich codzienną pracę.

   

  Na zakończenie uczniowie otrzymali mikołajkowe prezenty oraz zaprezentowali wszystkim zebranym wiersze związane z mikołajkami.

  DSC_0005
  DSC_0010
  DSC_0017
  DSC_0024
  DSC_0033
  DSC_0037
  DSC_0040
  DSC_0053
  DSC_0054

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: