close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 kwietnia 2016

  W dniach 22-23 kwietnia 2016r. w Tarnopolu odbyły się Targi Edukacyjne z udziałem przedstawicieli polskich szkół wyższych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Targów był KG RP w Łucku. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane na terenie Łuckiego Okręgu Konsularnego.

  Głównym celem Targów było umożliwienie dostępu do oferty edukacyjnej, a także wsparcie inicjatyw promocyjnych podejmowanych samodzielnie przez polskie uczelnie w tym regionie. Organizacja Targów stanowi odpowiedź na otwarcie się polskich szkół wyższych na studentów z Ukrainy oraz intensyfikację partnerstwa między polskimi i ukraińskimi uczelniami.

  Uroczyste otwarcie Targów Edukacyjnych, z udziałem Konsula Generalnego RP w Łucku, Pani Beaty Brzywczy oraz przedstawicieli władz miejskich miało miejsce 22 kwietnia w domu kultury Peremoha.

  W Targach udział wzięli przedstawiciele dwudziestu pięciu polskich uniwersytetów, politechnik i innych uczelni wyższych z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Opola, Łodzi, Częstochowy, Przemyśla, Nysy, Rzeszowa i Lublina. Podczas dwóch dni trwania targów, absolwenci szkół średnich, ich rodzice, nauczyciele, a także mieszkańcy Tarnopola i okolicznych miejscowości, mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną polskich uczelni.

  Wystawcy udzielali szczegółowych odpowiedzi na pytania osób planujących podjęcie studiów w Polsce, zarówno przy stoiskach, jaki i podczas prezentacji multimedialnych. Okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów z kierownictwem miejscowych szkół średnich stały się spotkania z dyrektorami wybranych placówek, zorganizowane przez tarnopolską radę miejską. Spotkania te zaowocowały wstępnymi deklaracjami dalszej współpracy w zakresie procesów rekrutacyjnych, jak również wymiany doświadczeń odnośnie podobieństw i różnić między polskim i ukraińskim procesem kształcenia.

  Tagi: TARNOPOL

  TE1
  TE2
  TE3
  TE4
  Te5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: